Coś, co na pewno przyda się dziecku!

coś dla dziecka

Podczas dziewięciu miesięcy ciąży dziecko znajduje się w najbezpieczniejszym miejscu na świecie. Czuje bicie serca mamy, a ze względu na ułożenie przyzwyczajone jest do małej przestrzeni.

Po urodzeniu niemowlęta potrzebują stałej bliskości, ciepła i poczucia bezpieczeństwa. Jednym z rozwiązań, które pomogą ułatwić dziecku pierwsze tygodnie na świecie jest rożek dla noworodka. Może być on używany m.in. do karmienia dziecka, usypiania go. Pomaga dziecku w przystosowaniu się do nowych warunków, w których się znalazło. W rożku noworodek czuje ciepło, spokój, bezpieczeństwo, lepiej śpi. Ciasne otulenie dziecka rożkiem sprawia, że czuje się ono podobnie jak w brzuchu matki.

Rożek dla niemowląt może być usztywniany lub miękki. W rożku usztywnianym z tyłu znajduje się kieszonka, w którą wkładana jest kokosowa wkładka lub pianka usztywniająca. Sztywny rożek dla noworodka sprawdza się szczególnie przy noszeniu jako asekuracja. Sprawia, że młodzi rodzice czują się pewniej i nie boją się, że zrobią dziecku krzywdę. Dzięki usztywnieniu dziecko znajduje się w odpowiedniej pozycji, jednak nie może być ono zbyt sztywne. Rożki nieusztywniane nie posiadają wkładki z pianki. Rożek bez usztywnienia jest również tańszy niż usztywniany rożek dla niemowląt.

Rożek może być zapinany na zatrzaski, rzepy lub wiązany na kokardkę. Rzepy są zdecydowanie najszybszym sposobem zapinania rożka, jednak z czasem mogą ulec zabrudzeniu i stracić swoją właściwość. Rożki wiązane natomiast umożliwiają regulację i dziecko można otulić odpowiednio ciasno. Ważne jest dobranie odpowiedniego rozmiaru rożka, w zależności od wymiarów dziecka.

Warto odwiedzić: https://szwalniasnow.pl/kategoria-produktu/rozki-beciki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *