Oprawa zdjęć i obrazów

oprawa obrazów, ramy do obrazów

Po wybraniu pięknego zdjęcia do druku lub zakupie obrazu, następnym krokiem jest wybranie odpowiedniej ramy- takiej, która podkreśli Twoje zdjęcie i przekształci je w prawdziwą sztukę. Dobrą wiadomością jest to, że wybór ramy do obrazów jest łatwy, gdy znasz podstawy.

Dostępna jest szeroka gama rozmiarów i rodzajów ramek, a kilka z nich jest szczególnie popularnych: drewniane, czarne, białe lub metalowe. Te modele, jeśli są używane poprawnie, wzmacniają ogólną prezentację Twojego obrazu czy zdjęcia.
Jako materiał naturalny drewno zapewnia ciepło i klasyczny wygląd. W zależności od wykończenia, w kolorze od jasnego do ciemnego, drewniane ramki dają wiele możliwości uzupełnienia i kontrastowania zdjęć. Zdjęcia o cieplejszych odcieniach, takie jak czerwony, brązowy i pomarańczowy, najlepiej wyglądają w ciemniejszych ramach, wykonanych z drewna, takich jak mahoń i orzech. Chłodniejsze tony obrazu, takie jak błękity, zielenie, łączą się lepiej z jaśniejszymi ramami drewnianymi wykonanymi z dębu, jesionu i sosny.
Umieszczenie zdjęcia w ramce w jednolitym kolorze, np. czarnym lub białym, może naprawdę podkreślić piękno Twojego zdjęcia czy obrazu, gdy jest odpowiednio dobrane. Czarne ramki oferują elegancki, formalny wygląd, a białe ramki wydają się być bardziej swobodne i eklektyczne z natury. Zarówno czarne jak i białe ramy dodają wnętrzu bardziej nowoczesnego charakteru.
Metalowe ramki, tak jak czarne, mają nowoczesny i modny klimat. Podnoszą kolorystykę zdjęcia, dzięki czemu jest bardziej żywe i przyciąga wzrok. Ze względu na klasyczny wygląd oprawa obrazów metalowymi ramkami dobrze sprawdzi się w portretach rodzinnych, zachwycających krajobrazach i zdjęciach ślubnych. Z drugiej strony, zdjęcie typu candid shot, może wyglądać lepiej w czarnej, białej lub drewnianej ramie.
Pamiętaj, aby wybrać to, co jest dla Ciebie odpowiednie, i co pasuje do Twojego unikalnego stylu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *