Towarzysze spokojnego snu

senna.sowka

Na rozwój młodego człowieka ma wpływ dosłownie wszystko: od filmów jakie ogląda, aż po kolor tapet w jego pokoju. Ważne jest więc, by zawsze towarzyszyły mu przedmioty, które pomogą mu się stać wspaniałą ambitną osobą. Mowa tu nawet o takich drobiazgach jak zabawki nad jego łóżeczkiem, ukochane przytulanki czy otulająca je pościel.

Zanurzając się w sny

Pościel dla dzieci ma znacznie większe znaczenie niż tylko utrzymywanie jego ciepła w środku nocy. Kołderka to ostatnie co dziecko widzi przed snem i pierwsze, gdy się obudzi. Nigdy nie odstępuje go na krok, to sprawdzone, bezpieczne miejsce, pod którym zawsze można się schować niezależnie od tego jakie potwory czaiły by się w ciemności. Dlatego właśnie tak niesamowicie ważne jest, żeby pościel była swego rodzaju bramą do świata marzeń: zarówno tych sennych, jak i tych realnych.

Przestworza wyobraźni

Jeśli chcemy zapewnić naszemu dziecku jeszcze więcej pozytywnej przestrzeni, możemy też zainstalować baldachim dla łóżeczka. To niepozorne akcesorium rozszerzy senną przestrzeń malucha do całego łóżeczka i będzie służyło za kurtynę oddzielającą świat codzienny od świata snów. Dzięki baldachimowi dziecko będzie mogło wyglądać na świat ze środka swojej bezpiecznej przestrzeni i pozwoli mu używać wyobraźni do zrozumienia wszystkiego co zobaczy.

Spokój ducha

Po tym wszystkim najważniejsze jest jednak by maluch, a razem z nim my, spał spokojnie. Dlatego więc ważne jest by kołderka była odpowiedniej grubości i ubrana w poszewkę z czystego materiału, a baldachim zasłaniał jego oczka przed światłem, które mogło by przedwcześnie je obudzić. Spokojny sen jest w końcu bezcenny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *