Warto słuchać zaleceń działu BHP

nie lekcewaz szkolenia bhp - pracuj bezpiecznie

W każdej nowej pracy trzeba przejść szkolenia BHP. Większość ludzi uważa to za nudny obowiązek, jednakże jest to istotne nie tylko ze względu naszego osobistego bezpieczeństwa, ale także bezpieczeństwa naszych kolegów w pracy. Jeżeli zdarzy się wypadek przy pracy trzeba wiedzieć co zrobić, żeby pomóc osobie poszkodowanej, kogo wezwać i przede wszystkim – nie panikować. Tym bardziej, iż tą poszkodowaną osobą możemy być my sami.

Ponadto pracownicy powinni wiedzieć co mają robić, żeby do takich wypadków dochodziło jak najrzadziej – stosować się do zaleceń działu BHP, z uwagą obsługiwać maszyny i urządzenia, zwracać uwagę na piktogramy, informujące o możliwych niebezpieczeństwach występujących w urządzeniach lub maszynach, uważnie czytać instrukcje stanowiskowe oraz czytać instrukcje postępowania z chemikaliami, występującymi na stanowiskach.

Większość pracowników uważa ostrzeżenia BHP za niepotrzebne zawracanie głowy, jednak jest to bardzo nieodpowiedzialne zachowanie, bowiem wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do nieszczęścia – wtedy wszystkie zalecenia tego działu będą nam niezbędne do udzielenia pomocy.

Warto zatem dla dobra ogółu słuchać pracowników działu BHP, uczęszczać na okresowe szkolenia BHP i stosować się do zaleceń odnośnie bezpieczeństwa. Wszystkie osoby, które uważnie przeszły przez kursy BHP mają odpowiednią wiedzę do tego, żeby pracować bezpieczniej, w zgodzie z ogólno przyjętymi normami w zakresie bezpieczeństwa pracy.

Więcej na temat szkoleń BHP przeczytasz na: http://este-secura.pl/ – stronie doświadczonej firmy szkoleniowej prowadzącej kursy BHP na terenie miasta Kraków od przeszło dwudziestu pięciu lat!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *